Tusze do drukarek Espon – czy zakup oryginału się opłaca?

Każdy, kto posiada drukarkę, ten doskonale wie, że zakup materiałów eksploatacyjnych trochę kosztuje. W zależności od intensywności użytkowania sprzętu można wydać na nie od kilkuset do nawet kilku tysięcy rocznie. Nie jest to mała kwota, dlatego warto poszukać oszczędności. Na rynku dostępne są zarówno oryginalne tusze do drukarek Epson, jak i zamienniki. Jak podjąć decyzję?

Oryginalne tusze

Oryginalne tusze do Epson Expression Home XP-235 są idealnie dopasowane do wymagań sprzętowych. Nie potrzebują dodatkowej konfiguracji – wystarczy umieścić je w drukarce, a system natychmiast je wykryje. Użytkownik nie musi martwić się o błędy na poziomie oprogramowania. Dodatkowym plusem jest to, że oryginalne tusze zapewniają najwyższą jakość wydruku. Tusz nie będzie rozmazywał się na kartce. Nie powstaną również nieestetyczne plamki, które zwykle są wynikiem nieodpowiedniej konsystencji tuszu.

Tusze zamienne

W sklepach – https://drox.pl/pol_m_Epson_Atramentowa_Expression-Home-XP-342-5761.html – można znaleźć szeroki wybór zamiennych tuszów do Epson Expression Home XP-235. Największym ich plusem jest niska cena. Za produkt o takiej samej pojemności można zapłacić nawet dwa razy mniej. W przypadku codziennego użytkowania różnica w jakości wydruku będzie niewielka, o ile oczywiście będzie to zamiennik spełniający podstawowe standardy. Nie warto decydować się na najtańsze tusze za kilkanaście złotych, gdyż mogą one spowodować więcej szkód niż pożytku. W przypadku, gdy drukarka używana jest do pracy można zaobserwować pogorszenie się jakości wydruku. Zamienniki są raczej dedykowane osobom, które użytkują sprzęt w warunkach domowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii druk. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *