Tusze do drukarki atramentowej

Na rynku dostępne są drukarki atramentowe oraz laserowe. Decydują się na tą pierwszą należy znowu podjąć szereg decyzji. W pierwszej kolejności trzeba zakupić odpowiedni tusz. Bez niego niemożliwy jest jakikolwiek wydruk.

Tusz barwnikowy

Tusz barwnikowy jest szczególnie polecany dla osób, które będą zazwyczaj korzystać z wydruku zdjęć i grafik. Tusz ten charakteryzuje się łatwością mieszania kolorów. Wydruk należy jednak trzymać w miejscu przyciemnionym ponieważ jest on wrażliwy na promienie słoneczne, co wiąże się z blaknięciem. Możliwe jest także uzyskanie wydruku w bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki zastosowanej technice małych kropelek. Jest on znacznie tańszy niż tusz pigmentowy, jednak niemożliwe jest wydruk dwustronny.

Tusz pigmentowy

Tusz pigmentowy jest oparty na bazie pigmentu, przez co jest on droższy. Znajduje on szerokie zastosowanie w domostwach oraz firmach. Jest on głównie wykorzystywany do drukowania dokumentów, zaproszeń, dyplomów.  Jest to możliwe dzięki zachowaniu ostrych konturów podczas wydruku. Tusz pigmentowy nie ulega blaknięciu, jednak łatwo jest go zdrapać. W przeciwieństwie do tuszu barwnikowego tu istnieje możliwość druku obustronnego.

Reasumując, tusze do drukarki są jej nieodłącznym elementem. Tusz barwnikowy jest lepszy do wydruku zdjęć oraz grafik , zaś pigmentowy do wszelkiej maści dokumentów. Kupując tusz należy mieć to przede wszystkim na uwadze.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *